Ders Kuralları

Öğrenciler ilk 1 ay boyunca tüm egolarından kurtulduğunu, wing chun’u kötü amaçla kullanmayacağını, saf ve arı şekilde bu savaş sanatını öğrenmeye geldiğini ifade eden yazısız düz beyaz tişört ve yazısız düz siyah alt (eşofman, tayt, şort vb.) giyer. Kıyafetler üzerinde büyük ustalığı ifade eden kırmızı ve sarı renk olmaz. Bir ay sonrasında öğrenci derse devam eder ise organizasyon resmi tişörtünü satın alarak giyebilir.

Ders salonunda sadece içeride kullanılan, temiz ve düz tabanlı bir ayakkabı ile girilir, dışarıda giyilen ayakkabılar ile ders salona girilmez.Derse her zaman su ve bir ter havlusu getirmek mecburiyeti vardır.

Ders esnasında saat, künye, kolye, zincir, küpe, piercing vs. gibi aksesuarlar kesinlikle takılmayacaktır, çalışma esnasında kopabilir ve karşıdakine zarar verebilir.

Uzun tırnaklar partnerinize zarar verebilir bu sebeple mutlaka kesilmelidir.

Ders esnasında eğitmenin gösterdiği çalışmalar harici dışına çıkılmaz özellikle yeni başlayanlar güç ve dengeyi kontrol etmesini bilmediği için sakatlanmalar olabilir.

Ders eğitmene geleneksel Wing Chun selamı ile başlar ve biter.

Derse devam;  bu konu öğrencinin inisiyatifindedir. Öğrenciden kaynaklı devamsızlıklarda ders tekrarı vb. istenemez.

Tüm uzakdoğu savunma sanatları bir disiplin öğretisi içerir, bu öğretileri yerine getirebilen hayatın her aşamasından başarılı olur. Bu sebepler ders saatlerine riayet, derse devam, kıyafet , partnere, salona, eğitmene saygı ve ders disiplini çok önemlidir. Wing Chun gruplarımızın her biri birer aile gibidir bu sebeple eğitmen yukarıdaki şartlara uyum sağlayamadığını tespit ettiği öğrencinin derslere devam edip-edemeyeceğine karar verir.