Dersler

GRUP DERSLERİ

Grup dersleri; tüm seviyeden öğrencilerle birlikte her öğrenci kendi derece seviyesini çalışacak şekilde yapılır. Derslerde teorik ve uygulamalı teknikler, formlar, kondisyon, kuvvet, direnç ve hız çalışmaları yapılır. Ortalama 3-4 ayda bir CWTO derece alma seminerleri yapılır.

Eğitmen kontrolünde temelden itibaren sokakta başınıza gelebilecek her türlü saldırı senaryoları simüle edilerek wing chun tekniklerinin uygulamaları yapılır. Bu sayede öğrenci saldırı esnasında oluşan stres ve adrenaline adaptasyon sağlar. Simülasyonlar haftalarca tekrar edilerek artık öğrencinin günlük reflekslerinin bir parçası olur, dolayısıyla bir saldırı ile karşılaşması durumunda doğal bir şekilde kendini savunabilir bir forma dönüşür.

Savaş sanatları ile uğraşıyor iseniz disiplinli olmak zorundasınız, aksi halde ilerleme şansınız yoktur. Derslere devam, zamanında ve gerekli kıyafet ile katılım, eğitmene ve diğer çalışma arkadaşlarına saygı çok önemlidir.

ÖZEL DERSLER

Wing Chun özel dersleri eğitmen ve öğrencinin haftalık planlamasına göre birebir yapılmakta ve kişiye özel programlar belirlenmektedir. Kişinin zayıf olan becerilerinin ve tekniğinin üzerine daha fazla gidilerek bu alanların geliştirilmesi birinci önceliktir.

Diğer tüm savaş ve savunma sanatlarında olduğu Wing Chun derslerindeki en önemli unsur standart şekilde derslere devam etmektir. Bir teknik ve hareketin saldırı anında uygulanabilmesi için berrak bir zihin ve doğal hale dönüşmüş reflekslerdir. Bu formasyon da defalarca tekrar ve düzenli eğitimler ile oluşur.

KURUMSAL EĞİTİMLER & WORKSHOP’LAR

Şirketler, dernekler veya topluluklara kendini savunma temalı eğitim, seminer ve workshop’lar yapılmaktadır.

Wing Chun size saldırılardan sakınmayı ,kaçınmayı, savunmayı ve içinde bulunduğunuz tehlikeli durumu yönetmeyi/kontrol etmeyi öğretir. Sabretmeyi, metaneti öğretir, refleks & koordinasyon ve öngörüyü geliştirir, güç ve kondüsyonu arttırır. Kişiye özgüven aşılar, stresten kurtulmaya yardımcı olur. Wing Chun’ a başladığınızda ilk dikkatinizi çekecek olan şey; günlük hayatta yaşadığınız tüm stresi yok etmesi, ders saati ve sonrası aydınlık bir zihin yaratmasıdır.  Wing Chun prensiplerini günlük yaşamınızda da uygulayarak hayat akışınızı değiştirebilirsiniz.

Basit bir el kaldırma hareketi için bile beynimizin bir çok bölgesi çalışır. Frontal korteks, beyincik, bazal gangliyonlar, beyin sapı, talamus gibi daha bir çok yapı Wing Tsun yapıldığı sırada yoğun bir şekilde, daha önce kullanmadığınız bir şekilde çalışacaktır. Günlük hayatta çalıştırmaya fırsat bulamadığınız beynin bir çok bölgesi bu sayede gelişecektir. Wing Chun’ da ilerledikçe beyninizde Wing Chun’ a özgü nöron ağları sistemi oluşacak, teknikleri refleksif bir şekilde hiç düşünmeden ve süratle her türlü durumda uygulayabileceksiniz, Gözünüz kapalı bile olsa!